Styrgrupp Marknad

Styrgruppens uppgift är att marknadsföra branschen och framhålla betydelsen av ventilation för att skapa ett bra inomhusklimat och spara energi.

  • Almedalen
  • Evenemang & seminarier
  • Mässor
  • Kommunikation (Böcker, broschyrer m.m.)
  • Tidningen AER
  • Marknadsutveckling

_MG_2144

Medlemmar i Styrgrupp Marknad

Jan Andersson

Camfil Svenska AB

Tel:  070-554 04 99
jan.andersson@camfil.se

Christoffer Lindström

Swegon AB

Tel: 08-617 15 04
christoffer.lindstrom@swegon.se

Pär Johansson

Systemair AB

Tel: 08-55442605
pajo@systemair.se

Pär-Johan Sandberg

ebm-papst  AB

par-johan.sandberg@ebmpapst.se

Keith Olsson

Fläkt Woods AB

keith.olsson@flaktwoods.com

Eric Lindqvist

Gösta Schelin AB

eric@g-s.se

Jonas Magnusson

Skanska Installation

jonas.magnusson@skanska.se

Mats Ryd

Lindab Sverige AB

mats.ryd@lindab.se

Björn Fredriksson

IV Produkt AB

bjorn.fredriksson@ivprodukt.se

Richard Jung

REC Indovent AB

richard.jung@rec-indovent.se

Johan Eriksson

VoltAir System AB

johan.eriksson@voltairsystem.com

Petter Lundgren

InventiAir AB

petter@inventiair.se

Patrik Armborsth

Exhausto AB

par@exhausto.se

Jan Vestlund

AB CA Östberg

jan.westlund@ostberg.com

Joakim Wall

Imtech Ventilation AB

joakim.wall@imtech.se

Britta Permats

Svensk Ventilation

Tel: 08-762 75 53
britta.permats@svenskventilation.se