Styrgrupp Utbildning

Styrgrupp Utbildning värnar om branschens framtida utveckling.

De arbetar bl.a. med följande frågeställningar:

  • Kompetensutveckling
  • Rekrytering till branschen
  • Arbetsmarknadsdagar
  • Referensgrupp
  • Ambassadörsgrupper
  • Gymnasieskolan, Yrkeshögskolan, Högskolan

IMG_0234

Medlemmar i Styrgrupp Utbildning

Marie Unemo

Fläkt Woods AB

Tel: 036-19 31 02
marie.unemo@flaktwoods.com

Malin Jönsson

Lindab AB

Tel: 0431 850 59
malin.jonsson@lindab.se

Robert Johansson

Creovent AB

Tel: 08-609 96 20
robert.johansson@creovent.se

Pär Johansson

Systemair AB

Tel: 08-55442605
pajo@systemair.se

Catharina Danielsson

Swegon AB

Tel: 072-230 07 30
catharina.danielsson@swegon.se

Michael Johansson

Ahlsell AB

Tel: 08-625 39 28
michael.johansson@ahlsell.se

Eva Ekelund

Gunnar Karlsen Sverige AB

eva.ekelund@gk.se

Rikard Espling

Skanska Installation

rikard.espling@skanska.se

Cecilia Lindblad

Imtech Ventilation AB

cecilia.lindblad@imtech.se

Hillevi Skötte

Ventab AB

Tel:031-86 89 87
hillevi@ventab.se

Britta Permats

Svensk Ventilation

Tel: 08-762 75 53
britta.permats@svenskventilation.se